DIESELCHECK - DİZEL TEST HİZMETİ & KİTLERİ

DIESELCHECK - DİZEL TEST HİZMETİ & KİTLERİ

Dizel testi, güvenilir güç sistemleri için temel ve ekonomik ilk adımdır. Kritik güç sağlamak için jeneratör kullanan herhangi bir bina, site veya tesis, yakıtını düzenli olarak test etmek için ihtiyaç duyar. Bir jeneratör ancak onu besleyen yakıt kadar iyidir.

Dizel yakıtın bakıma bile ihtiyaç duyması birçokları için şaşırtıcıdır. Müşterilerimizin % 64'ü yakıtlarının iyi olduğunu düşünüyor - bir kirlilik sorunu hakkında ilk bildikleri, dizel motorlarının veya jeneratörlerinin savrulup öldüğü zamandır.

Verilerimiz, tankların % 95'inden fazlasının kirli olduğunu gösteriyor.

Kirli yakıt, kritik hizmetlerin güvenliğini ve sürekliliğini belirsiz bir konumda bırakır. Güç sistemlerini yedeklemek için bir tehdittir.

Bir veri merkezini, hastaneyi veya bankayı yönetiyor olsanız da, yakıt sorunları hakkında ilk bildiğiniz, yedek gücünüzün kesilmesi ve kritik uygulamaların çalışmasının durması olabilir.

Kapsamlı bir Dizel Test Servisi olan DieselCheck ve self servis kitleri sunuyoruz. Size tankınızda ne olduğuna dair doğru ve güvenilir bir analiz sunarlar.

Sonuçta, görmediklerinizi düzeltemezsiniz.

Image

DieselCheck Dizel Test Hizmet Yöntemleri

Son teknoloji ekipman ve dünya çapında tanınan yöntemler ve standartları kullanan DieselCheck Dizel Test Hizmetimiz size doğru, güvenilir yakıt kalitesi raporları sağlayacaktır. Hatta sonuçları sizin için yorumlayabilir ve gerekirse bir dizi düzeltici eylem önerebiliriz.

Testlerimiz size üç yoldan biriyle teslim edilebilir:

Yerinde hizmet: Sitenize geliyoruz, numuneler alıyoruz ve yakıtınızı analiz ediyoruz. Dizelinizin durumunu ortaya çıkarmanın en basit ve en uygun yolu.

Bize bir numune teslim edin: Kendi numunelerinizi alıp analiz için bize analiz için gönderebilirsiniz. Bu, dış kaynaklı bir hizmet ile self servis arasında yararlı bir ara noktadır.

Sitenizi ziyaret etmemizi sağlamaktan daha ucuzdur ve mühendislerimiz için güvenlik izni alma olasılığından kaçınırsınız.

Öte yandan, sizin açınızdan biraz çalışma gerektiriyor. Eğer bu rotayı takip etmek istiyorsanız, numune toplamak için bir yakıt test kitine ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca tek ihtiyacımız olan, steril bir kapta yaklaşık 750 ml dizel yakıtınız. Kabın temizliği hayati önem taşır. Diğer malzemelerle çapraz kontaminasyon, yanlış sonuçların yaygın bir nedenidir.

Self Servis: Bizim yaptığımızla tam olarak aynı testleri yapmanıza izin veren kapsamlı bir yakıt test kiti satın alabilirsiniz. Personeliniz için eğitim bile sağlayabiliriz.

DieselCheck Şunları İnceler:

ISO4406 veya NAS'a göre Partikül Sayımı - Partikül kontaminasyonunun miktarını ve boyutunu sayarak yakıtın genel temizliğinin bir ölçüsü.

Karl Fischer Su İçeriği IP438 - Yakıtınızdaki su miktarının bir ölçümü (çözünmüş, emülsifiye edilmiş ve serbest su dahil).

Adenosin Trifosfat (ATP) Testi: Bir ATP testi, yakıttaki mikrobiyal aktivite seviyesini doğru bir şekilde belirler.

Metal İçeriği - Yakıtınızdaki aşınma metallerinin seviyelerini tespit etmek için spektrografik yöntemi kullanır.

Bio-Diesel İçeriği - Yakıttaki kesin biyodizel (FAME) miktarını tespit eder.

Tankın Tamamını Test Etmek

DieselCheck dizel yakıt testi sırasında, mühendislerimiz her bir tankın üstünden, ortasından ve altından bir numune alır. Bu çok önemli bir adımdır. Numunelerinizi nereden aldığınıza bağlı olarak farklı bir sonuç alabilirsiniz. Yalnızca alt veya üst kısmı test ederseniz, yanlış bir okuma elde edebilirsiniz.

Örneğin, tankın hemen dibinden bir numune alırsanız, yüksek bir su konsantrasyonu görebilirsiniz. Bunun nedeni, suyun birleşip dibe batmasıdır. Bununla birlikte, yalnızca tankın tepesinden bir örnek alırsanız, depolanan dizelin çoğundan çok daha temiz görünen yakıt görebilirsiniz.

Kötü sürprizler olmadığından emin olmak için size yakıtınızın eksiksiz bir görünümünü sunuyoruz. Kısa videomuz bunu nasıl yaptığımızı açıklıyor.

DieselCheck Dizel Testinden Raporlama

DieselCheck yakıt testinin ardından, size depolama tankınızda neler olduğuna dair eksiksiz bir analiz sunacağız. Bu raporun anlaşılması basittir ve size yakıtınızın 360 derecelik bir görünümünü verir.

Rapor, örneklerin resimlerini ve bunun ne anlama geldiğinin açıklamasını içerir. Kirlenme bulunursa, yakıtınızı EN 590 standartlarına geri döndürmek için net bir eylem planı önereceğiz.

Self Servis DieselCheck Dizel Test Kitleri

Sizi sadece düzenli testlerle desteklemekle kalmaz, aynı zamanda bakım personelinizi kendi programınıza göre kendi testlerinizi yürütmeleri için eğitebiliriz.

Bu tesis iki durumda takdir edilmektedir:

Yakıtın haftalık veya iki haftada bir test edilmesi gereken kritik veya çok kirli ortamlarda. Bu tür sık ​​ziyaretler, çok pahalı olacaktır. Self servis daha uygun maliyetli bir seçenektir.

Site erişiminin zor olduğu yüksek güvenlikli binalarda. İşimizin çoğu hükümet veya askeri alanlarda. Güvenlik kontrolü prosedürlerine aşina olmamıza rağmen, bazı müşteriler kesintiyi atlamayı ve testi kendileri yapmayı tercih ediyor.

Kendi kendini test etmek için, depolanmış dizeli düzenli olarak test etmek için ihtiyacınız olan tüm araçları içeren Yakıt Test Kitini öneririz. Daha fazla bilgi için lütfen sayfanın altındaki bağlantıyı kullanın.

Dört Aşamalı Yakıt Şartlandırma Sürecimiz

Dizel Yakıtınızı Neden Test Etmelisiniz?

Günümüzün common rail dizel motorları 35.000 psi'ye kadar enjeksiyon basınçlarında çalışıyor. En ufak bir dizel kirliliğine aşırı derecede tolerans göstermezler. Aşındırıcı parçacıklar ve su hızlı bir şekilde hasara neden olur ve ekipmanın sağlıklı bir şekilde çalışmamasına neden olur. Ayrıca, motoru korumak için tasarlanan ince filtreleme sistemleri, mikrobiyal biyokütle yakıt sistemine depolama tankından girerse kolayca tıkanabilir.

Bazı kontaminasyon türleri, diğer kontaminasyon türlerinin büyümesini teşvik eden bir kısır döngüyü ateşleyebilir. Örneğin, serbest su, mikrobiyal büyümeyi (diğer bir deyişle dizel böceği) destekler. Su ayrıca dizel oksidasyonunu hızlandırır ve bu da yakıtınızda asit ve zamk oluşumuna yol açar.

Günümüzün biyodizeli, petrokimya dizeline göre daha az kararlıdır ve oksidasyona daha yatkındır. Aynı zamanda daha higroskopiktir ve atmosferden daha fazla nem emer. Ortam sıcaklıkları değiştikçe, bu nem yakıttan yoğunlaşarak yakıt depolama tankının dibinde serbest su oluşturur. Burası dizel böceği için üreme alanı.

Büyük yakıt şirketleri ve motor üreticileri artık dizelin uzun süre depolandığı her yerde bir yakıt şartlandırma programının uygulanmasını tavsiye ediyorlar. Böyle bir yakıt şartlandırma programının önemli bir bileşeni, düzenli yakıt testidir. akıtınızı su içeriği, yakıttaki bakteriler ve genel temizlik açısından test ederek, erken motor yakıt filtresi tıkanması, planlanmamış bakım ve ekipman hasarı ve arıza sürelerini hızlıca önleyebilirsiniz. Yakıtın, yangın pompası veya yedek jeneratör gibi güvenlik açısından kritik bir uygulama için depolandığı yerlerde, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda yakıtınızın en iyi durumda olacağından emin olacaksınız.